| paula_sketch a întrebat:

Daca mi-au aparut vinisoare rosii la ochi, am sanse sa imi treca vreodata? Sau raman asa cu ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cel mai bun lucru pe care il ai de facut e sa mergi la un medic oftalmolog.

| gabimaris a răspuns:

Eu zic sa consulti rapid un neurolog, ceea ce spui tu poate fi si o tensiune oculara mai mare decat normal, asa ca nu e de glumit cu asta!

| ioanaa a răspuns:

Si niste picaturi pentru ochi - Visine( sau nu stiu exact cum se scrie), sunt f bune. Gasesti la farmacii. Vei scapa de aceasta problema, deci nu iti fa griji.

| Beatrice_6624 a răspuns:

Da, eu stiu ca daca pui nist picaturi SYSTANE ochiul devine, limpede aceste picaturi sunt lacrimi artificiale si se mai gasesc alte picaturi lacrifi. aceste picaturi nu sunt contraindicate nu au antibiotice sau altceva in ele si sunt f bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai baut prea mult. si acum fara gluma: iti vor trece. sunt de la oboseala.