| azziza21 a întrebat:

Stau mult in picioare la serviciu si am observat ca de la un timp mi-au aparut niste vinisoare rosii pe picioare. Ce as putea face in cazul acesta ca sunt inestetice si nu vreau sa se inmulteasca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Un inceput de varice...mergi la specialist si imediat la tratament... dupa ce ca sunt si inestetice, iti provoaca si niste dureri aiurea ca niste usturimi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la dr de familie. Exista unguente si pastile pentru asa ceva. Nu mai sta mult in picioare, foloseste ciorapi medicinali ( cand le-o veni vremea! rece!).
Acasa stai intinsa pe pat cu picioarele pe o perna, sau mai multe ( sa fie cam la 30 de grade ), atunci cand te odihnesti.