| liviu_3401 a întrebat:

Daca miau ramas semne de la acnee pe nas se poate face ceva sa dispara? metoda cu laseerul aproximativ cat ar costa? si de ex cum mi-am strans cosurile de pe nas au ramas niste semne asa ca denivelari daca te uiti dintr-o parte si asta trece cu laserul? ( funda ).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| lulu_5281 a răspuns:

Terapia laser de joasa energie (LLLT).

LLLT este o terapie locala, nedureroasa, care nu produce radiatii ionizante, nu are efecte secundare, nu produce scaderea globulelor albe sau rosii, nu determina imbolnavirea de cancer si nu prezinta pericol de contaminare bacteriana sau virala. Cu alte cuvinte, nu ai de ce sa nu incerci! Vei fi placut surprinsa de rezultat.

Procedura aceasta actioneaza prin efecte bio-stimulante anti-inflamatorii si anti-alergice, regenerare si reparare a tesuturilor, stimularea imunitatii naturale si accelerarea procesului de cicatrizare a leziunilor acneice. Asadar, tenul tau are toate sansele sa redevina neted si luminos!

Cu toate acestea, trebuie sa tii seama de faptul ca terapia LLLT nu este recomandata tuturor pacientilor. Renunta la ea daca esti insarcinata sau suferi de una dintre urmatoarele afectiuni: insuficienta cardiaca, hepatica sau renala, afectiuni de natura maligna sau TBC cutanat.
acneea poate fi vindecata si prin terapia cu lumina, nu are efecte secundare si nu raman cicatrici, pentru informatii si 3 sedinte de terapie gratuite pentru testarea aparatului: office. z111@yahoo.it
200 de ron e sedinta, si mai bine dai banii pe o sedinta care 100% iti garanteaza vindecarea, decat pe prostii de creme sau medicamente care in loc sa-ti faca bine, ti-au distrus toata fata

| Ezyo a răspuns:

Rosiile contin acizi organici si vitamina A si C, care sunt benefice pentru pielea predispusa la acnee si tenul gras. Este deosebit de eficace pentru eliminarea punctelor negre din jurul nasului.
• 1, 5 lingura de suc de rosii
• 1/2 lingura de pulbere de alge marine
• se amesteca impreuna si se aplica pe fata