| S0ar3 a întrebat:

Daca nu fac vaccinul de 14 ce se intampla? Daca il fac pot scapa de tetanos? Am auzit ca n-ai voie sa faci vaccinul daca esti racita, e adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu stiu ce este "vaccinu de 14".
Intrebarea pune-i medicului de familie!

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru alexxxxxxxxxxxxzzzzz):

Vaccin Anti-prostie NU EXISTA, la nici o varsta! tongue

| dullcat a răspuns:

Spui de vaccinul DTP? Intreaba-ti medicul de familie.

Răspuns utilizator avertizat
| 76843 a răspuns:

Raceala trece rapid. Decalezi data vaccinului. Vorbeste cu medicul de familie.
Si apropo de ce i-ai raspuns lui Bula. La 14 ani poti face orice vaccin. De unde sa stim noi ce faci tu?