| LastNight1324235436 a întrebat:

Daca nu faci vaccinul DT in clasa a 8-a nu te poti inscrie la liceu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| IForgotMyNameAgain a răspuns:

Te poti inscrie, dar te-as sfatui sa il faci. Nu doare, n-are de ce sa iti fie frica. :*

| LastNight1324235436 explică (pentru IForgotMyNameAgain):

Nu e vorba de frica, dar reactionez foarte urat la vaccinuri. Dupa ce le fac e problema...Stiu ca exista niste efecte secundare, dar mie mi se umfla mana rau, si ma doare.Si nu e vorba de doar 3-4 zile. E vorba de saptamani...

| IForgotMyNameAgain a răspuns (pentru LastNight1324235436):

Si eu am aceiasi problema. Anul trecut cand l-am facut mi s-a umflat mana si ma durea. Dar dupa o saptamana si ceva mi-a trecut. Mai bine il faci acum, te poate feri de multe boli. Nu mai stiu in ce mana ti-l face, dar ii poti spune asistentei, sau cine iti face vaccinul sa ti-l faca in mana stanga, sau in mana cu care nu scrii. Pune-ti gheata, comprese sau orice altceva rece si o sa-ti treaca mai repede.

| RAZORMAXIMUS123456789 a răspuns:

NU nu te tacseaza cu nimic mergi fara frica daca nu ai DT ul nu are treaba aia e doar impotriva bolilorbig grin