| MamaligaCuCarnatzy a întrebat:

Daca nu mai ma masturb3z mi se micsoreaza penisul?
Salut TPU! Nu m-am mai m@sturbat de vreo 2 saptamani si nici nu cred ca o s-o fac prea curand...pur si simplu nu mai simt nevoia si oricum masturbarea imi aduncea anumite neplaceri(pierdere de timp, radea lumea de mine, ma deranja penisul, etc.). Daca nu se intampla nimic nu prea am de gand sa ma reapuc de masturbar3...dar daca e sa mi se micsoreze penisul, atunci nu prea imi convine.Totusi, e important si cum functioneaza micsorarea asta-daca nu ma mai masturb3z mi se micsoreaza si ramane asa sau daca peste o perioada mai lunga de timp reincep sa ma masturb3z mi se mareste la loc? Deci:
MI SE MICSOREAZA PENISUL DACA NU MA MAI MASTURB3Z? DACA DA, POT SA-MI RECAPAT MARIMEA DE ACUM INCEPAND SA MA MASTURB3Z DIN NOU? ALTE TEHNICI PRIN CARE AS PUTEA SA CRESC PENISUL?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Exista un principiu natural care spune ca "organul ne-exersat, are tendinta sa se atrofieze". Asa ca, spor la treaba si lubrifiant la reducere!winking

| Lostlyric a răspuns:

Dragul meu, la ce intrebari pui in mod obisnuit si luand in considerare varsta ta, ai mare nevoie de masturbar3. E singura tehnica care te ajuta sa scapi de frustrari sexuale, frustrari in relatii si frustrari in viata personala.
Cat despre faptul ca lumea rade de tine, iti recomand sa nu te mai masturb3zi in public. Si, ca sa fiu pe deplin folositoare, masturbar3a nu afecteaza marimea penisului. Daca era asa, majoritatea barbatilor nu mai erau apti sa intretina relatii sexuale, avand-o uriasa. (wink)

| MamaligaCuCarnatzy explică (pentru Lostlyric):

Din potriva, daca reincep sa ma masturb3z o sa am o stima de sine mai proasta decat o am deja.Ma simt mai bine stiind ca n-am nevoie sa-mi frec scula, ca ma pot abtine. Oricum, merci pentru raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum naiba sa se micsoreze penisul?

| Xaya a răspuns:

Nu am auzit in viata mea ca s-ar putea micsora penisul asa din lipsa de efort fizic, dar niciodata daca te opresti fin mastur*are. laughing

| Motisor a răspuns:

Stai relax nu se micaoreaza nimic, ba din contra, daca te masturbezi se cam micsoreaza creierul, poti sa te documentezi, e un obicei nociv deci daca poti, nu te masturba nu e indicat si bravo ca nu o faci + poate produce dependenta ca un drog, mai ceva ca heroina.