| UmbraDeVulpe a întrebat:

Daca scrie la rezultatul analizei de urina absenta flora bacteriana asta e de rau, nu? Sau ce inseamna asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Eu zic să aștepți să vezi ce zice doctorul tău că aici ne putem da cu toții cu părerea! Decât să te sperie cineva pe aici mai degrabă aștepți concluzia doctorului.

| aimullah123 a răspuns:

Ar trebui sa insemne ca nu ai infectii urinare.
Ca nu sunt prezente bacterii in urina.
Cand exista bacterii in urina impreuna cu leucocite si hematii inseamna ca e vorba de infectie urinara. Dar tu nu ai.
Dar trebuie sa iti spuna asta un medic. Eu nu sunt medic, poate gresesc.

Răspuns utilizator avertizat
| aimullah123 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Daca sunt in numar mic, asa cum sunt la tine inseamna ca nu e problema. Daca in schimb sunt In numar mare ar putea semnala infectii, inflamatii, cancer si alte afectiuni. Deci si analiza asta ti-a iesit bine.

Ele pot fi rare, relativ frecvente, frecvente, si foarte frecvente.
Deci stai foarte bine aici.winking

Răspuns utilizator avertizat
| aimullah123 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da, este foarte bine

Răspuns utilizator avertizat
| aimullah123 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Cu mare placere :*