| FlorIn881 a întrebat:

Daca strangulezi artera carotida, incat sa opresti fluxul sanguin, o sa lesini?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aimullah123 a răspuns:

Da, odata cu sangele opresti si oxigenul. Lesini si poate chiar mori.
De ce intrebi? Ai ganduri suicidare?

| FlorIn881 explică (pentru aimullah123):

Nuu, nu ajung eu la asa ganduri, doar ca sunt curios. Si in legatura cu moartea, cum se poate muri? Daca tii mai mult sau difera de la persoana la persoana?

| aimullah123 a răspuns (pentru FlorIn881):

Ar trebui sa iti pierzi constienta in aprozimativ 10 secunde.
Dar de la inconstienta pana la moarte mai dureaza ceva. Nu stiu cat. Habar n-am de ce depinde.
Sau mai exista varianta de spanzurare prin cadere si devii inconstient aproape instant.

3 răspunsuri:
| MironMihaela a răspuns:

Ce iti veni?