| anonim_4396 a întrebat:

Daca ti-a aparut un puroi la masea, cat de repede se mareste acest puroi? in cate zile?

Intrebare pentru cei care au avut puroi la masea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

La masea adica la gingie, este? La baza maselei respective. Am avut, m-am dus la stomatolog, a zis ca infectia e foarte mare si ca ar fi trebuit sa-mi faca incizie, adica sa taie gingia si sa curete manual infectia.

Am scapat doar prin niste gauri date prin maseaua sparta deja pana aproape de radacina, cat sa nu ma afecteze, si punerea unor medicamente in acele gauri. Vreo 3 sau 4 sedinte de schimbare de medicament. Infectia a dat inapoi considerabil.

| cosmii10 a răspuns:

Spala-te si tu mai des pe dinti si nu mai manca in partea unde e maseaua. Puroiul va disparea in maxim 4 zile. Du-te si tu la un stomatolog daca e.