| RaceaLucia a întrebat:

Daca am puroi la masea prinde anestezia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

F putin si eu am avut si mi-a facut de vreo 3 ori

4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Anestezia nu prinde niciodata daca maseaua are infectie. In plus, nici doctorul nu ti-o va scoate, ci iti va recomanda un tratament cu antibiotic, de obicei Amoxacilina de 500mg la 8 ore (sau dupa cum va crede el de cuviinta; unii recomanda la 6 ore), pentru a reduce inflamatia si infectia si abia dupa aceea iti va face extractie.

Stefan
| Stefan a răspuns:

În prima etapa rezolva cu infectia, ia medicamentul ''Amoxicilina Forte administrat la 8 ore si fa gargara cu ceai de musetel si tine in zona respectiva o punga cu gheata.

| ioana1704 a răspuns:

Nu.
s-ar putea ca prima data sa-ti dea sa iei antibiotic, tratamentul dupa.

| yoio_5684 a răspuns:

Am avut si eu si anestezia nu prinde de fapt nici nu se face unde e infectie.trebuie mai intai facut tratament ca antibiotic.iti va spune medicul ce sa iei si cum.parerea mea este sa iei la 8 ore un antibiotic. ia-ti si protectie pentru.stomac "de obicei nimeni nu-ti spune dar antibioticul iti rupe stomacul.pa