Întrebare recomandată | Nicolae_Petrica_Viorel_1983 a întrebat:

Daca vreau sa donez singe ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

Trebuie sa te adresezi celui mai apropiat Centru de transfuzii.
http://www.mymed.ro/donare-de-sange.html

| mona a răspuns:

Pai mergi si donezi la centrele de recoltare

| Elvina a răspuns:

Sa mergi la spitalele la care se colecteaza sange.

| iulianiasi a răspuns:

Te duci la centrul de donatii big grin

| BornInLust a răspuns:

Te prezinti la unul din centrele de donare sange din orasul tau sau dintr-un oras apropiat, s-ar putea sa trebuiasca sa completezi o fisa apoi iti vor face analizele pentru a vedea daca esti sanatos, daca totul e in regula o sa poti dona.