| mystik a întrebat:

Cine a donat singe, cum e dureros? miine tb sa merg sa donez pentru tatal unei prietene si imi este cam frica...(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| karakedi13 a răspuns:

Bună. Donarea sângelui, nu doare. Gândește-te că este ca și cum ți-ar lua sânge ca la analize (puțin mai mult), numai că aici o să trebuiască să stai ceva vreme întinsă (30 min. - 1 oră, în funcție de cât sânge donezi, și cât îți recomandă asistenta), pentru că altfel o să te ia cu leșin, amețeli. Donarea de sânge pentru a salva vieți, este un fapt extraordinar. Mă bucur că faci acest lucru. Ciau! kiss

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| bOse a răspuns:

Nu doare dar incearca sa mananci ceva dulce si sa bei apa inainte.

Bafta