| AnastasyaPopp a întrebat:

Dati-mi va rog cat mai multe meniuri(mic dejun,pranz,cina)sanatoase,orele la care se mananca si cantitatea,daca vreti gustare(cantitate,ora),sunt fata, am 13 ani,nu sunt grasa dar imi puteti da si meniuri pentru grasi(chiar va rog).Si va rog fara sandwich, branzeturi.mezeluri,legume scarboase sau ciorbe cu tot felul. Daca puteti v-as ruga sa imi precizati si numarul caloriilor(cat mai putine de preferat)! Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
nu incerca nici o dieta pentru ca, posi dezvolta complicatii, daca nu in luni de zile, complicatiile pot aparea si in anii de zile, corpul tau este in crestere si, are nevoie de somn/apa/mancare/sport pentru o dezvoltare corecta.
O zi buna.