| taniusha562 a întrebat:

Dati-mi va rog o reteta pentru insanotosirea parului vopsit in conditii casnice

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a-i imbunatati aspectul,pentru hidratarea acestuia si pentru prevenirea aparitiei firelor despicate, aplica pe toata lungimea parului ulei de masline(de preferat), sau de ricin si lasa-l sa actioneze minimum 1 ora,dupa care spala-te pe cap cu sampon,de doua ori si clateste bine. Poti folosi,de asemenea, si balsam.Fa lucrul acesta o data sau de doua ori pe saptamana pana la obtinerea rezultatelor dorite, dupa care rezuma-te la a face masca doar de doua ori pe luna.Pentru ca parul sa creasca mai puternic, maseaza scalpul cu ulei de ricin o data sau de doua ori pe saptamana si lasa-l sa actioneze in jur de 30 de minute-1 ora, dupa care procedezi exact la fel cu indepartatul uleiului din par.Numai bine.

1 răspuns:
| doctoressa a răspuns:

Buna ziua! Puteti incerca remedii naturiste. Gasiti cateva aici: http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-par-stralucitor
Sper sa va fie utile!