| CristinaChan a întrebat:

DAU FUDIȚĂ. Acum o săptămână mi-am pus încă 2 cercei în ureche. Recent observ ca doar la un cercel curge un lichid transparent ce se usucă pe cercel și mă îngreunează când rotesc cercelul. Zonă se înroșește și mă doare când încerc să rotesc cercelul.

Ce fac? Care e motivul? E infectat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai infectie. Tamponeaza cu apa oxigenata.

| Holy2010 a răspuns:

Nu vrei sa pui apa oxigenata pe metale. Spala zona cu apa si sapun de mai multe ori pe zi si roteste cercelul. Seara sa dormi pe o perna curata.

| CristinaChan explică:

Ideea e ca nu mă mai doare. Și iar îmi curge, lichidul e puțin alb. Mama spune ca se vindecă, așa a avut și ea.