| GoguDeFer a întrebat:

Luna trecuta, am decis sa-mi pun cercel in ureche, avand toti membrii familiei. Problema este alta:
Acum 3-4 zile m-am gandit sa ma " joc " putin cu locul unde am cercelul si cand il rotesc si il misc sus-jos curge un lichid care miroase urat, dar in rest nu ma doare deloc urechea. (Mi-a dat fratemiu mic un capac cand ne jucam =]] )
Ceva sugestii? Doresc sa mentionez ca nu am ingrijit deloc urechea cu cercelul. L-am " lasat " in voia sortii.
PS: Poate fi ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Lichidul mirositor inseamna puroi, de la infectare.
Ai toate sansele sa se formeze "ureche de magar" la urma, daca nu dezinfectezi complet si mai porti cercei aiurite.

| GoguDeFer explică (pentru Bula):

Cerceii sunt medicinali, mi-am facut gaura la doctor nu am facut eu singur de capu' meu.
La partea cu puroiul, nu are nici-o culoare e pur si simplu un lichid alb. Si maicamea are la fel si ea poarta cercei de 40 de ani xD
La ce te referi prin " ureche de magar "? Dezvolta, te rog happy

| Bula a răspuns (pentru GoguDeFer):

In caz de infectie netratata sau tratata necorespunzator, puroiul se poate raspandi pe zona mai mare, iar urechea se poate alungi, "se lasa lunga". Am vazut un asemenea caz cu ani in urma la o femeie: i s-a lungit urechea aproape la dubla lungime. Medicii au spus ca era din cauza unei infectii netratate.