| ioana195 a întrebat:

Dau FUNDAAA happy.

Cine poate sami zicaa O alimentatie sanatoasa si acceptabila!
- + de asta daca ar fi un fel de cura de slabire ar fi mult mai ok.

Si o intrebare... Ceaiul verde este bunn. LA CURA DE SLABIRE?! si este sanatossss?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Speechless a răspuns:

Ceaiul verde, da, e bun, dar cura...nu cura, cura e ceva pe termen scurt, mai bine ai alege sa-ti schimbi alimentatia din nesanatos in sanatos, si asta deja o sa fie ca spalatul pe dinti.
Fara dulciuri, fara sucuri, fara fast-food.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| babyalexa a răspuns:

Eu nu sunt de acord cu asa numitele cure.Eu personal, de 2 saptamani beau ceai verde, mananc dimineata si la pranz iar seara doar ceai si atat(dar daca vrei poti manca seara un fruct sau o salata goala).(Exemplu de meniu:dimineata am mancat 2 oua si o felie de paine+1 ceai, la pranz 1 portie de supa)Dupa 1 saptamana a inceput sa se vada diferenta dar inca nu m-am cantarit.A...si fac 100 de abdomene cand ma trezesc si 100 seara inainte sa ma bag in pat.Am incercat si cu o cura de slabire stricta, dar imi era mereu foame si nu am rezolvat nimic, plus ca nu aveam mereu in casa alimentele respective.Si pe langa faptul ca arde grasimile, ceaiul verde este foarte sanatos.