| 夢想家兩次 a întrebat:

De 2 zile ma doare in partea de jos a burtii. Uneori ma simt atat de obosita incat mi se inchid ochii si uneori sunt agitata.Starea mea de spirit se schimba din 10 in 10 minute.De ce? Mentionez ca am aproape 11 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este posibil sa-ti vina ciclul.
Daca nu ti-a venit pana acum, te poti astepta.
Te pup!

| Cupcakestar a răspuns:

Daca esti si irascibila cateodata e posibil sa iti vina ciclu...

| 夢想家兩次 explică (pentru Cupcakestar):

Cateodata imi vine sa bat pe cineva

| Cupcakestar a răspuns (pentru 夢想家兩次):

Poti sa ii spui mamei tale pentru ca ea sigur stie ce sa iti spuna.Sau ca sa fi mai precauta poti sa iti pui un tampon si sa il lasi acolo, asta ca in cazul in care iti vine cand dormi sau candva cand nu poti sa te duci la baie, sa nu te patezi!winking

| Cupcakestar a răspuns (pentru 夢想家兩次):

Si pentru durere ai putea lua algocalmin...

| Cupcakestar a răspuns (pentru 夢想家兩次):

...dar sa stii ca e posibil ca pastila sa nu te ajute mereusad

| 夢想家兩次 explică (pentru Cupcakestar):

Am luat pastile, dar au efect doar 5 minute

| AlexDu a răspuns:

Stai prea multa la calculator si mananci toate prostiile laughing.
Mai iesi pe-afara, joaca-te cu copilasii, alearga, fa sport. happy

| 夢想家兩次 explică (pentru AlexDu):

Fac eu destul sport.(am banda de alergat)si nu am mai mancat prostii de cand m-am intors de la mare

| Andrey12 a răspuns:

Cred ca e stomacul. Mergi la medicul de familie pentru o decizie adevarata.

| 夢想家兩次 explică (pentru Andrey12):

Am mai avut probleme cu stomacul, dar niciodata nu am avut dureri in partea de jos a burtii

| Trrranquila a răspuns:

Heii, e posibil să-ți vină prima menstruație, dacă nu ți-a venit deja. Sfatul meu ar fi să mergi la medic, dacă simptomele persistă mai mult de 4-5 zile. :*

| Madalina921 a răspuns:

Poate esti stresata de ceva... In ce parte de jos a burtii? Dreapta? Stanga?

| 夢想家兩次 explică (pentru Madalina921):

1.)sigur nu sunt stresata.
2.)pe la mijloc

| Madalina921 a răspuns (pentru 夢想家兩次):

Poate ar trebui sa faci un consult la medicul specialist happy Sau poate e doar de la vreme. Cat despre durere nu stiu ce sa spun.