| nicku92 a întrebat:

De 2 zile stau cu temperatura, gatul e umflat
am incercat medicamente, lapte cu miere, ceaiuri, nu mi se dezumfla, ce pot sa mai administrez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi la medicul de familie, poti avea o amigdalita bacteriana care sa se agraveze in absenta unui tratament corect, cu antibiotice. Si inca ceva: cand ai amigdalita sau faringita, trebuie sa eviti consumul de lapte si lactate. Nu este interzis, insa creste iritatia locala si incetineste vindecarea.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca ai si infectie si nu trece asa repede si fara un tratament corespunzator.
Mai bine ai cere sfatul medicului!
O zi buna happy

Bula
| Bula a răspuns:

O lingura de zahar tos, pe care o umezesti cu cateva picaturi de petrol lampant.
Seara, inainte de culcare, o inghiti usor, sa se prelinga bine in gat, in zona migdalelor.
Nu mananci si nu bei nimic timp de minim 1-2 ore dupa!
Se mai repeta de 1-2 ori dimineata si seara urmatoare, daca mai e necesar.

Are un gust si un miros mai rau, dar efectul este super!

| Werther a răspuns:

O vizita la medicul de familie. Renunta la tratamentul babesc.

| Dobrescu_Daniel_1969 a răspuns:

Gargară cu gaz.