| Niko0o29 a întrebat:

De 3 zile am pe buza un herpes si nu stiu ce sa fac sa scap de el cat mai repede.
Am folosit crema Aciclovir si acum am ca o crusta sau cum ii zice. Daca o rup trece mai repede?
Vreau sa imi treaca pana incepe scoala puppy dog eyes
Funda! puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Continua sa aplici Aciclovir; din pacate nu trece peste noapte, va trebui sa mai ai rabdare cateva zile. http://www.i-medic.ro/......-si-hsv-ii

1 răspuns:
| pietrean a răspuns:

Nu rupe crusta! Foloseste unguent cu galbenele:este dezinfectant, cicatrizant, emolient.Il gasesti la farmacii, plafar.