| Anonima1611 a întrebat:

Mi-a iesit HERPES la buza cum pot sa scap mai repede de el.Pasta de dinti e buna sau crema ACICLOVIR? Dau FUNDA URGENT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Crema cu Aciclovir, cat mai iute si cat mai des (din 2 in 2 ore la inceput)!
Te ajuta sa nu se mai extinda herpesul si grabeste cicatrizarea.
Sa nu folosesti pasta de dinti!

10 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Otet.

| mona a răspuns:

Cu aciclovir iti trece mai repede

| LolaLollita a răspuns:

Din proprie experienta, e mai eficienta crema Aciclovirhappy

| kx123 a răspuns:

E buna pasta de dinti, il va usca!

| iulyan_9096 a răspuns:

E buna pasta de dinti.

| tznkurgn a răspuns:

Inceraca un plasture anti herpes

| Empathizer a răspuns (pentru tznkurgn):

Plasturele e excelent ca sa mascheze ramasitele herpesului dupa Aciclovir, in zilele urmatoare. O va si impiedica sa duca reflex mana si sa zgandare herpesul. Il poate folosi si acum, dar e mai dificil de aplicat peste zona unsa cu crema cu aciclovir. Pentru moment, Aciclovirul, care e o substanta antivirala foarte eficienta pe virusul herpetic, e de preferat, fiindca va limita extinderea herpesului si va permite o vindecare fara urme.

| tznkurgn a răspuns (pentru Empathizer):

Dar tu de unde stii?
ai patit?

| Empathizer a răspuns (pentru tznkurgn):

Am si patithappy Dar i-am tratat si pe pacientii mei.

| KrazZzyXoX a răspuns:

Pasta de dinti ce cea mai recomandatawinking pune-o inainte sa te culci si iti trece pana dimineata. Mie asa mi-a trecuthee hee