| Karmesytta a întrebat:

De aproximativ 2 ani ma spalam pe cap zilnic, mai faceam exceptii o data la 2 zile, iar acum am constatat ca parul mi s-a rarit extrem de mult.Inainte aveam parul foarte des,daca mi-l tundeam drept nefilat arata ca o matura, iar acum nu imi vine sa cred ca mai am asa putin par.Ce sa ma fac ca il mai am si lung. oare se regenereaza? Ce sfat imi dati?sad si acum ma spal de 2 ori pe saptamana.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Tratament cu ulei de richin.Schema e ca atunci cand aplici tratamentul parul trebuie sa fie nespalat.Bine, nici chiar jegos, dar intelegi ce vreau sa zic.

3 răspunsuri:
| DidiChanx3 a răspuns:

Uleiul de richin ajuta mult, si eu folosesc setul de la oriflame x-hair si sampon si tratamentul pentru a ajuta sa mi se regenereze varfurile despicate si e chiar bun happy poti incerca si masti de par cum ar fi cea cu lapte si miere sau galbenus de ou cu ulei de masline sau sa stai cu bere in par timp de 10-15 min dupa sa te clatest bine happy

| Felys a răspuns:

Iarna e suficient sa te speli o data pe saptamana pe cap si vara cand traspiri maxim de 2 ori, cine naiba ti-a zis sa te speli in fiecare zi, mai dai si cu sampon care pana la urma este chimic

| MirelaNicoleta a răspuns:

Dar nu trebuie spalat arat de des. O data la 2 -3 zile si atunci daca e musai. Eu folosesc tratamentul de la kallos. 2 ani nu am fost tunsa, aveam parul pana la mijloc si in tot acest timp nici nu s-a despicat si mi s-a si regenerat foarte repede. Parca s-a indesit, I se urase la coafeza sa ma tunda ca aveam mult par