| bianca37 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru chiar e important pentru mine
Deci eu inainte acum un an ma spalam zilnic pe par da stiu ca nu era bine in fine am incercat sa ma spal mai rar cam la 3 zile si am reusit dar tot uleios aveam parul si acum de vreo luna si ceva ma spal o data pe saptamana pe par (pe corp zilnic), si tot mi se uleieste parul dupa o zi ce sa mai fac mentionez ca imi spal parul foarte bine samponez de 2-3 ori, pun balsam.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Samponeaza 1 singura data, apoi calteste foarte bine si pune balsamul pe par pentru 3 minute, dupa care clatesti iarasi foarte bine si gata.

Foloseste un balsam/conditioner de par impotriva parului gras sau pe care scrie ca-ti lasa parul matasos.

| Violleta2022 a răspuns:

Atentie, NU folosii placa de par, ca aia ingrasa parul, transportand grasimea de la radacina, pe firul de par!

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca vrei sa-ti inveti parul sa nu se ingrase asa des, o sa fie nevoie de ani intregi nu de o luna. Dar e greu sa faci asta asa ca macat incearca sa folosesti sampon uscat a doua zi si a treia zi sa te speli

| Xox0 a răspuns:

Poate ai o dereglare hormonala.
Stiu ca e indicat balsamul de par, dar nu il folosi cateva zile sa testezi daca ti se mai ingrasa la fel de tare.