| dra123 a întrebat:

De aproximativ o saptamana am fost la plaja, am facut baie ca tot omu' si mi s-a infundat urechea stanga. Am cautat pe google diverse metode si am incercat treaba cu apa oxigenata 2-3 picaturi, dar n-a functionat. Ce pot sa spun e ca urechea este doar infundata, nu ma doare absolut nimic, nu ma inteapa, doar ma jeneaza prin simplul fapt ca este infundata. Daca se poate sa-mi spune-ti si mie ce ar trebui sa fac, multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AlinaTha112 a răspuns:

Pai incearca sa o desfunzi cu un betigas de urechi iar apoi spala cu putina apa, mi-s-a intamplat si mie, probabil din cauza nisipului nu stiu...
Sper ca te-am ajutat happy!