| Utilizator600cmc a întrebat:

am 15 ani. Acum 2 saptamani, am fost la plaja cu tovarasii, ne-am bagat cu capul in apa. Cand am ajuns casa, m-au luat durerile de urechi, am fost la Doctor, mi-a dat niste picaturi, mi-au trecut durerile. Dar urechea stanga este infundata. Au trecut 4-5 zile de cand este infundata, si ma jeneaza. Am pus si apa oxigenata, dar degeaba. Doctorul, mi-a dat un tratament, l-am luat pana mi-au trecut durerile, dar acum este infundata. Ce ma sfatuiti sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Ai facut infectie. Spalaturi in urechi.La un medic.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te intorci la medic.

| GreenBubble a răspuns:

Mergi iar la medic, o sa stie ce sa faca, daca incerci diferite "leacuri" ai putea inrautati situatia.

| Sonnyblack a răspuns:

Te duci iar la medic si ii povestesti ce s-a intamplat, si daca tot nu te rezolva, te duci la spital si te va rezolva ei.