| Gabrielg29 a întrebat:

De azi dimineata ma cam doare sub urechea dreapta, deci partea de sub ureche, ce-ar putea fi, oare probabil ca saptamanile trecute am umblat cu capul gol prin oras?
Poate sa fie si acesta un motiv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pune in ureche vata cu bitter suedez sau daca nu ai, cu spirt sau otet. Eu am dureri dupa urechi mereu si asa scap. In cel mai grav caz poate sa fie un inceput de otita, daca ti-a intrat apa in ureche la dus.S-ar putea sa aiba legatura si cu gatul.
Pana iti trece nu mai umbla cu capul descoperit si nu bea bauturi reci.
Fii atent daca faci temperatura, ca bantuie gripa!

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca te doare doar urechea fi o otita, care fi cauzata si de la statul in curent.
Cum nu sunt doctor, nu ma pot pronunta.Asa ca mai bine ar fi sa te prezinti la medicul de familie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai tras curent. Nu mai umbla in capul gol cand e rece afara. Iti recomand antinevralgic. Durerea iti va trece repede.

| NimeniSiAtat a răspuns:

Sigur ca si asta poate fi un motiv. Trateaza-te si data viitoare imbraca-te mai bine.

| Hace a răspuns:

Daca durerea este sub ureche si nu in interiorul acesteia, nu este vorba de o afectiune a urechii. Poate fi vorba de o durere cauzata de o masea. Ia niste ibuprofen. Numai bine.

| Anonymy05 a răspuns:

Cred ca are legatura cu faptul ca ai umblat cu capul gol.

| DoraPelin a răspuns:

Pai daca ai umbat cu capul gol, poate te-a tras un curent, cine stie, cel mai probabil ai racit, dar mai exista o varianta. Poate ai dormit tu stramb, adica pe ureche. Nu e ceva grav, deci nu trebuie sa te ingrijorezi. Funda?