| AvalohAlyn a întrebat:

De care ceai sa beau seara? Voi de care ceai beti seara? Unul care sa imi dea somn linistit si relaxare.dar sa fie si bun la gustbig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DamianD a răspuns:

Buna Alan! Eu ti-as recomanda ceaiul de salvie sa il bei seara.Dar oricum in principiu orice ceai te ajuta sa dormi mai relaxat(mai putin ceaiul negru)doar sa nu pui zahar pentru ca astfel nu te mai poti odihni corespunzator. Sper ca ti-am fost de folos! O zi buna iti doresc!

12 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt la farmacie pliculete cu o combinatie de mai multe ceaiuri
,, ceai pentru somn linistit''
http://www.armonianaturii.ro/......curi-Fares

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Fatamuntilor):

In general ceaiurile sunt baubile, placute la gust chiar si neindulcite. Poti pune insa o lingurita de miere!

| OoBunnyoO a răspuns:

Ceai de tei sau ceai de valeriana.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Un pahar de lapte e mai bun decat un ceailaughing.

| AvalohAlyn explică (pentru SergiuBoss11):

Cu Nesquiksmug
Ca copiii mici:O

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Simplu,fara zahar.are un gust naspa, dar imediat ti se va face somn

| VibeTrix a răspuns:

Eu beau ceai cu isma si tei. E super, adormi repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun ceai este ceaiul de TEI, calmeaza si linisteste psihicul si te face sa adormi mai bine. Totusi, o cana de lapte cald are acelasi efect.

| CristinaSNC a răspuns:

Seara beau ceai de musetel. Efect de relaxare mai are ceaiul de lavanda dar nu e prea bun la gust.

| piratuu a răspuns:

De obicei eu beau seara ceai de mușețel, ceai de sunatoare sau ceai Roibos. Ai putea sa încerci si tuwinking

| AvalohAlyn explică (pentru piratuu):

Roibos? Cum e asta?big grinNu am mai auzit pana acum

| piratuu a răspuns:

Ceaiul Roibos e foarte bun, are un gust ușor de vanilie, il găsești la Catena. happy