| funditza a întrebat:

De cate ori va spalati pe dinti? Folositi ata dentara si apa de gura? Ce trebuie sa fac ca sa am dinti mai albi si mai sanatosi? Ceva remedii? FAU FANDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| UNfriendLY a răspuns:

Iti recomand sa te speli de 2x/zi cu pearl drops
dupa 2 saptamani de folosire eu ii am f. albi happy

| Denisa a răspuns:

De 2 ori, dimineata si seara, folosesc ata dentara si apa de gura. Stiu ca bicarbonatul de sodiu si sarea ajuta la albirea dintilor. Eu zic ca o sa ai dinti albi daca te speli pe dinti. Nu e nevoie de alte tratamente.

| Biby a răspuns:

De 2 ori si cateodata de 3.Ata dentara nu folosesc apa de gura da.De alte remedii nu mai e nevoie daca faci ca mine.Eu am dinti albi si sanatosi.

| Sofffie a răspuns:

Da, folosesc tot ce spui tu in afara de ata dentara, Si ma spal pe dinti o data dimineata cand m-am sculat, ca sa indepartezi bacteriile acumulate pe timpul noptii, apoi la pranz dupa ce mananc, si pe urma seara inainte de culcare,

Daca te vei spala asa, cu siguranta vei avea dintii albi.

| BOGDAN a răspuns:

Fa-ti albire de dinti. apoi te speli des pe dinti zilnic

| Psihologul a răspuns:

Foloseste pasta de dinti cu albire happy Colgate / Blend-a-med.
Da si eu folosesc apa de gura happy
AI grija ca periajul sa fie corect happy

| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Ca sa ai dintii foarte frumosi si sanatosi trebuie sa te speli dimineata, dupa-amiaza dupa ce manaci si seara cand te culci! Trebuie sa te speli in fiecare zi ca sa ai dintii, frumosi! Si ca sa ii ai sanatosi trebuie sa renunti la acadele sau alte dulciuri! Daca manaci de exemplu fructe sau mere mai des o sa ai dintiii, frumosi, foarte frumosi! Si daca manaci mamaliga cu branza si smantana o sa ai niste dinti asa de frumosi!:X:Xwinkinghappy! Bafta draga!

| lAuRitAs a răspuns:

Capsuni cu bicarbonat de sodiu almientar amesteci faci o pasta si te speli cu ia pe dintzi, o recomand!

| ♥PiNkY♥ a răspuns:

Buna eu ma spal pe dintti dimineata si seara am incercat si la prinz dar nu am putut big griniar dupa folosire folosesc apa de gura de la oral b incearca si uh vezi avea dinti albi! fuunda?

| kidutsa_5789 a răspuns:

Poi pentru dinti albi de lunga durata, eu zic ca o data pe zi sa te speli pe dinti, si sa folosesti o apa de gura mai tare. Daca te speli pe dinti si vezi ca tot sunt putin galbeni, freacai cu periuta mai mult.Pentru dinti mai sanatosi spalai dupa fiecare masa.Eu asa fac, si merge, nu e greu.

| idonotknowwhoreallyiam a răspuns:

Eu ma spal de 3 ori pe zi iti spun sincer am mai folosit si eu apa de gura... poti folosi si ata dentara dar mai bine intreaba dentistul o sa iti spuna