| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile, cand ma uit in partea dreapta, ma doare ochiul drept si fruntea deasupra ochiului drept. Am ignorat-o deoarece am crezut ca o sa treaca de la sine, dar a inceput sa doara mai tare. E din cauza calculatorului sau poate fi o boala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| helpme25 a răspuns:

Stii ce este asta? Este o problema neurologica. O cefalee, care este de la oboseala, stres, etc.
Sistemul tau nervos sufera.winking Nu e in principiu nimic grav, atita timp cit tu, nu ai de ex: defectiuni ale vazului, etc.

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Si calculatorul da foarte multe dureri, mai ales ochilor.
Incearca sa renunti la calculator si vezi daca intensitatea durerii scade.
Dar nu ezita sa ceri si sfatul mamei tale si apoi al medicului de familie.
O zi bunahappy

| J0B0MAT a răspuns:

Daca te doare de mai multe zile, ar fi bine sa faci un control.

| J0B0MAT a răspuns (pentru J0B0MAT):

A,ai zis ca te doare de cateva zile. Sorry.

| untu a răspuns:

Mergi la medicul tau de familie sa te consulte si sa te trimita la neurologie si la oftalmologie!

| Kamelyama a răspuns:

Cam cate ore stai la calculator / tableta, ma rog? Normal ar fi maxim 3 ore. Daca stai mai mult de 3 ore, e clar... Dar nu te ingrijora! Du-te la doctor si daca stai mult pe aceste "electronice", incearca sa stai cat mai putin.