| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile cand mananc unele chestii cum ar fi portocale, dulciuri, mcdonalds si altele simt cand mestec ce am zis mai sus un gust de verdeata puternic rau de tot si imi vine sa vomit de la gustul ala ca nu il suport. nu stiu ce sa fac ca sa imi treaca. azi mi am luat mc si nu mi-a trecut prin cap ca si mcu are gust din ala dar e de la mine ca prietenilor mei nu li s-a intamplat asta... nu stiu ce sa fac sa imi treaca. o sa vizitez un doctor dar poate stie cineva ce e de facut

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Portocala creste acidul deși iți vine greata, manca biscuiți Mann

| nevermatch a răspuns:

Mananca si tu mancare normala ca omul, ai 12 ani ca sa mananci Mc? Daca asta mananci mereu mi se pare normal sa te imbolnavesti

| wowfrate1222 a răspuns (pentru nevermatch):

Normal ca am 12 ani, am 15 ani si in plus cine naiba a zis ca mananc nu mai mc sau asa.

| nevermatch a răspuns (pentru wowfrate1222):

N-ai parinti?

| tudorvolcano a răspuns (pentru wowfrate1222):

Se referea probabil la faptul că dacă ajungi să te maturizezi, începi să mănânci mai sănătos și să lași fast-food-urile.

Adică fă-ți o salată, un terci de ovăz cu fructe, o supă de mazăre, un borș de fasole, un cartof copt etc.