| BiancaR1902CG a întrebat:

De câteva zile ma tot doare spatele dar si in zona rinichilor, iar atunci cand ma pun in pat respins putin cam greu timp de 6-7 secunde ca si cum as fi strânsă in brate după care îmi revin. Cand Ma mut din pozitia in care stăteam începe iarăsi durerea si acea "strângere". Despre ce este vorba?

Este vreo problema la rinichi sau doar o răceală?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O raceala la rinichi.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mi s-a-ntâmplat și mie, dar eu am avut o răceală la coaste. M-a ținut câteva zile. Nu știu în cazul tău, fiindcă ar putea fi vorba și de o altă afecțiune, dacă știi că ai probleme cu rinichii. Era bine să te fi văzut un medic. La Unitatea Primiri Urgenţe (UPU) e deschis nonstop. Dacă speri ca durerea să treacă de la sine, masează-ți spatele cu o cremă antiinflamatoare (Diclofenac, BenGay, Clafen, Ketonal, Fastum Gel etc) dacă nu ai, atunci e bun și spirtul medicinal. Și ține căldură, îmbracă-te într-un pulovăr gros. Poate se ameliorează. Sănătate!

| Elena9328 a răspuns:

Du-te la medicul de familie

| alinadianaaa a răspuns:

Prezinti alte simptome pe langa durerea descrisca cum ar fi:dureri la urinare, modificari de culoare a urini, apetiti alimentar scazut,? Daca vezi ca durerea persista prezinta-te la un nefrolog pentru explorari suplimentare