| anonim_4396 a întrebat:

Buna ^^ am 15 ani, fata big grin in fine deci sa va pov. Azi in timp ce eram afara stateam pe banca cu prietenii si m-am ridicat de pe banca sa merg pana la magazin, in mom. in care m-am ridicat si am inceput sa merg m-a luat o durerea asa brusc la spate(zona rinichilor) partea dreapta, jos. buun` n'am bagat in seama si am cont sa merg. m-am intors de la magazin la fel cu dureri dar nu am bagat in seama. m-am asezat si nu ma mai durea asa de tare...in schimb cand m-am ridicat pentru un moment am avut o durere insuportabilaaaa. la fel si cand am inceput sa merg.am ajuns in casa. si si acum ma doare. doar ca atunci cand stau jos nu ma doare asa de tare. in schimb cand merg crying pfai ma doare atat de tare. mama zice ca s'ar putea sa ma fi racit la rinichi insa eu nu umblu cu spatele gol. adica umblu doar in casa cu spatele mai gol. recunosc dancinginsa afara niciodata happy. in fine ce sa fie. raceala la rinichi. pietre?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Daca ar fi pietre, ai avea dificultati la urinare. Poate ai facut o criza de apendicita, care nu necesita neaparat interventie chirurgicala. Sau poate e asa cum ai spus tu, o raceala la rinichi. Daca durerile persista, iti recomand sa mergi la medic. Sanatate!

| MissLaura a răspuns:

Se poate dar mai bine mergi la un doctor sa-ti faca o radiografie sau ceva. Oricum, incearca sa te incingi cu ceva la spate:gen fular sau batic sa tina spatele drept. Fundita?

| Anarchy_9738 a răspuns:

Probabil ca esti racita, insa aici o sa primesti de la toti acelasi raspuns : mergi la doctor.Noi ne putem da cu parerea, insa nu suntem de specialitate.