| ALEXICAmarketing a întrebat:

De ce am ochii rosii si o sa ajung sa port ochelari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ochii rosii sunt de la o infectie. Se trateaza cu niste picaturi.
Mergi la urgenta la oftalmologie pentru consultatie si tratament, altfel risti sa-ti pierzi vederea!

| Caro34 a răspuns:

Ochii rosii ii poti avea de la: infectii, praf, curent, diferiti microbi din mediu (de pe perna, haine, maini etc.) sau de la prea mult privit la: TV, tel., tableta. Ar trebui sa incerci niste picaturi Visine sau alte picaturi pentru ochi uscat! Trebuie sa clipesti mai mult; ochiul are nevoie sa fie mereu umed! Daca nu iti trece in 3 - 4 zile cu aceste picaturi, mergi la medic! Numai bine!

| Samariteanul a răspuns:

Ori te-a tras curentul ori e probabil sa ai ochii rosii din cauza mediului in care dormi sau din cauza pernei nespalate/vechi.Trebuie sa dormi intr-un mediu curat pentru ochii tai si sa nu te freci prea mult la ochii, posibil sa fi facut conjunctivita.

| Tuderlus a răspuns:

Te-a tras curentul ia niste picaturi nu o sa porti ochelari de la ochi rosi este de la curent Sper ca ti-am fost de ajutor.