| sokey a întrebat:

De ce baza penisului, in pielea unde stau testicolele e plin de vene. Si nu stiu sigur ce ma doare ori testicolul stang ori apendicul. Ma doare de vreo 2 saptamani si nu am patit nimic doar ma doare si cateodata. Mai ales seara dar se lasa usor si dupa iar revine. Am citit pe internet ca e Varicocel dar nu sunt sigur. Ma pot duce la medicul de familie si sa-mi dea trimitere la urolog sau chirurgie? One Love!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

E hernie Inghinala -Daca nu te doare poti sa mai stai oleaca dar daca te doare e o mare problema -Poate sa ajunga stangulata si atunci e grav.Cand faci de finante mergi sa iti faca o radiografie testiculara.O operatie de Hernie ajunge cel putin la 20 de milioane acum.

| giony54 a răspuns:

Este bine sa mergi la doctor, dar poate sa fie o hernie de la ridicat greutati.

| mihaibrad a răspuns:

Nu numai ca trebuie sa te duci la medicul de familie, dar trebuie sa te duci rapid.
Nu amana mersul la doctor cand o durere se prelungeste atat de mult.
Sanatate maxima sa ai!