| Laurretta a întrebat:

De ce dupa ce mananc simt nevoia sa ma duc in baie sau sa dau gaze? >:"

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Trebuie sa consulti medicul de familie, poate fi o colita de fermentatie care creiaza aceste simtome. Apoi trebuie sa respecti niste reguli, sa nu vorbesti in timpul mesei, sa mestici bine mancarea, sa eviti bauturile carbogazoase, stresul si in final trebuie sa urmaresti cu atentie ce alimente te baloneaza.

| fabiola a răspuns:

Mananca incet, mesteca bine hrana si nu vorbi!

| ioana1704 a răspuns:

Pentru ca in interior au loc o serie de reactii chimice, chiar si procese de fermentare. E chimie : cand combini 2 sau mai multe substante ne da altceva uneori si gaze care se elimina. Clar?

| kr.mdy a răspuns:

E normal, bine ca le dai afara, mai rau cand nu poti.