| AnneM123 a întrebat:

Buna, am o problema, nu inteleg de ce acasa am o stare foarte buna, iar cand merg la munca imi simt stomacul greu, mereu nevoia de a merge la baie ca am gaze, o fi de la stres, dar nu as avea motiv sa fiu stresata, chiar nu inteleg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Poate fi anxietate sau ceva pe sistemul nervos probabil din cauza că nu va prea place locul de munca sau nu va simțiți bine psihologic in mediul de acolo, emotional poate.Eu cred că e un fel de anxietate și se răsfrânge si asupra stomacului.E doar o părere neavizata.De exemplu când eram la școală simțeam așa anxietate la stomac o neliniște din cauza că nu mă simțeam bine in colectivul ăla de asta am zis că poate fi de la anxietate E doar o părere.Numai bine!

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca acasa potis a tragi basini, ca nu-i nimeni cu tine, pe cand la munca, esti stresata si nu poti sa le elimini.
Te sfatuiesc sa nu mai manaci sau bei, nimic din ce provoaca gaze, precum: varza, fasole boabe, mazare, sucuri de orice tip, paine alba, apa carbogazoasa sau minerala, lapte, branza proaspata.

| Dandinelle a răspuns:

Îți place job-ul tău? Mergi la munca fericită? Pe lângă muncă ai vreo activitate săptămânală, un hobby, un sport? Doar munca-casa nu e o rutina prea sănătoasă.
Pe partea fizică poate e de la ce mănânci, ce bei, verifică reacția la lapte, produse de panificație, alune etc. Să ai spor!