| anonim_4396 a întrebat:

De ce dupa o zi intreaga de stat la birou, incep sa ma mincarimi vaginale si un discomfort in zona intima? Am observat ca se intimpla asta anume seara, cind sunt obosita deja. De ce oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai o candidoza. Mancarimile in candidoza apar dupa o purtare mai indelungata a obiectelor de lenjerie. Mergi la un ginecolog pentru consultatie si examen din secretie.

| hamsterx a răspuns:

Este vorba despre candida. e adevarat ca mancarimile apar mai mult seara. uite aici cate ceva despre candida si daca ai simptomele astea nu vei scapa de ele decat daca vei consulta un medic care iti va da un tratament : http://www.sfatulmedicului.ro/candida.
am patit-o si eu ...de la antibiotice sau de la chiloti[tanga de exemplu care nu erau din bumbac]
bafta :*