| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutorul vostru un pic. M-am epilat in zona intima doar cu lama, fara alte creme sau ceva e genul asta, si acum am niste mincarimi insuportabile uneori, deja mi se intimpla a 3 oara de cind ma epilez asa, ce poate sa fie asta? o infectie sau altceva?(fundita) cer scuze alegerea categoriei.

Răspuns Câştigător
| ateuNEGATIV a răspuns:

Baga lama in spirt inainte sa te dai si dupa date o crema nivea daca ai da mai ales in zona intima te poti infecta

nivea pentru ten sensibil

| love66 a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Multumesc mult, m-a ajutat raspunsul tau(cu crema nivea)

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce ai facut tu se numeste barbierit. Evita asa ceva pe viitor.Foloseste altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista crema depilatorie ce dq, o folosesc si fetele si baietii

| maryo238 a răspuns:

Pai e faza si ca nu trebuie sa dai cu lama contra firului de par, trebuie sa dai cu lama in sensul in care creste parul. sper ca te-am ajutat.

| love66 a răspuns:

Am crema depilatoare de la Avon pentru pielea sensibila, m-am folosit doar o data ca nu o suport ca ma ustura foarte tare..si am ales sa folosesc doar lama.

| anonim_4396 explică (pentru love66):

Eh acum depinde de pielea fiecaruia big grin