| madalina_9538 a întrebat:

De ce imi intarzie menstruatia?
ce poate fi.sad?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Ptc ul

| Annie a răspuns:

Daca nu ai avut contacte sexuale nu ai de ce sa-ti faci griji. Nu stiu ce sa-ti zic deoarece nu stiu cati ani ai. Dar daca tie ti'a venit menstruatia de curand (adica 1-2ani) aceasta este posibil sa se regleze.

| AnnyMaryLupy a răspuns:

Stay linistita Madalinahappykiss.Nu este nimic rau crede-ma! unei prietene de-a mele i-a venit menstruatia la 14 ani! Dci n-are nimic daca iti vine tarziu! E in functi de om in functie de metabolism stii nu toti suntem toti la fel! Daca chiar te-am ajutat si daca vrei tu da-mi o fundita! Doar daca vre si chiar te-am ajutat! Te pup! sper sa nu mai fii ingrijorata! Ceau!:*

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Ori o fi barza de vina, ori esti prea mica si vine neregulat. Oricum trebuia mai multe detalii ca nu-s mama omida!

| pink4ever4u a răspuns:

Depinde. Daca esti tanara si nu ai avut pana acum vreun act sexual, mici dereglari sunt absoult normale.Mai asteapta inca 6-7 zile. Daca si atunci intarzie atunci cel mai probabil trebuie sa consulti un doctor.