| Laurretta a întrebat:

DE ce îmi vine mereu să vomit înainte să plec la școală? Cum aș putea scăpa de această problemă? Nu pot mânca dimineața și nu țin nici o dieta în special pentru slăbit!
pe. s. sunt foarte slabă aproape anorexică!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate te trezesti prea brusc, nu esti obisnuita sa te trezesti asa dimineata si nu dormi indeajuns noaptea...

6 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

De ce este asa important micul-dejun?
Dupa perioada de repaus din timpul noptii avem de nevoie de o masa cu alimente sanatoase care sa ne ofere energie. Micul-dejun este o sursa importanta de calorii, fibre si minerale. Cei care servesc in mod regulat micul-dejun au o tendinta mai redusa de a consuma alimente grase si bogate in calorii pe parcursul zilei. Aceasta si pentru ca micul-dejun reduce foamea de mai tarziu, astfel gustarile din timpul zilei se vor rari. Micul-dejun nu numai ca mareste puterea de munca si rezistenta necesara desfasurarii activitatilor pe parcursul zilei, dar are si un efect pozitiv asupra dispozitiei generale.

| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Crede`ma si mie mie rau cand aud de profa de Romana si de profu de Mate...

| AndreiP98 a răspuns:

Ti-e rau pentru ca nu mananci dimineata. Micul dejun e cea mai importanta parte a zilei, trebuie sa mananci sa ai energie toata ziua

| Simpluuu a răspuns:

Sa nu mai mergihappy

| Laurretta explică:

@lavini52romeo Bună idee!

| littlehim18 a răspuns:

Poi... nu sunt doctor dar depinde, la ce ora te trezesti dimineata? Si incearca sa mananci seara.Am o intrebare apoi pe dupa-amiaza iti trece greata?