| anonim_4396 a întrebat:

De ce in unele zile am urina tulbure? cam 1-2 zile e asa dupa e normala

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Excepand faptul ca ar putea fi o infectie, atunci nu mai ramane vinovat decat ceea ce mananci si bei in acele zile in care urina e diferita

| sierra1 a răspuns:

Oops, pot fi probleme extrem de grave, fuguța la un urolog!

| dullcat a răspuns:

Probabil ca in acele zile nu te hidratezi corespunzator? Mai sunt si alte cauze serioase, ce tin de afectiuni de sanatate.Totusi, daca la tine e asa doar uneori, are sens sa te ingrijorezi?

https://www.medic.chat/afectiuni/urina-tulbure/

| Furnicuta000 a răspuns:

Pot fi multe cauze, cele mai frecvente deshidratare si infectie urinara

| StimabiluI a răspuns:

Ce înseamnă mai exact "tulbure"? Apar și sedimente sau e doar mai închisă la culoare decât de obicei?

| Wow264728 a răspuns (pentru StimabiluI):

Are o culoare galben inchis sa zic … mai pe scurt nu este clara, arata de parca urina e combinata cu ceva alb

| StimabiluI a răspuns (pentru Wow264728):

Compoziția mai variază în funcție de alimentație, activitatea rinichilor, ar putea fi și de la bilă chiar.
Nu cred că e nimic de îngrijorare, dar dacă vrei să fii sigur, e 33 de lei un test de urină la Synevo.