| Girly97 a întrebat:

De ce nu se recomanda alcool in timpul tratamentului cu Eurespal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| iulian1302 a răspuns:

Buna. Haide sa iti spun de ce nu este recomandat sa consumi alcool in timpul tratamentului cu Eurespal. Este demonstrat faptul ca acest medicament are efecte asupra SNC( sistemului nervos central). In combinatie cu alcoolul pot sa apara anumite reactii severe care in primul rand pot diminua eficienta medicamentului si in al doilea rand pot da simptomatologie asupra SNC.

| Sorryeees a răspuns:

Cand iei medicamente sau antibiotice nu ai voie sa consumi alcool

| ErlicEdward1900 a răspuns:

Pentru că dacă se combină antibiotice sau anumite medicamente cu alcoolul în burtă îți explodează burta.
Nici nu înțeleg de ce pui întrebări degeaba.
Dacă acolo scrie să nu bei alcool pe timpul tratamentului, bea un pahar de apă că nu mori.