| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu visez? Stiu ca omul nu tine minte ce viseaza, insa la mine este o exceptie. Nu mai visez de mult de mult. S-a mai confruntat cineva cu asa ceva pana acum? Pur si simplu seara nu dorm, doar ma uit pe pereti si doar usor atipesc, iar dimineata ma trezesc ca si cum n-as fi dormit si deja sunt trezita.Are cineva vreo idee ce inseamna asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Nici eu nu mai dorm de foarte mult timp si nu stiu daca e bine sau rau dar parerea mea este ca si creierul tau se odihneste, daca vrei ceva foarte mult o sa visezi, daca ai o problema grava visezi si tot asa... daca esti linistit/ă nu mai visezi nimic.
Nu sunt doctor sau ceva dar eu cred ca asa e logic laughing pana la urma e mult mai ok sa te odihnesti, somnul inseamna liniste.

| anonim_4396 explică (pentru Evolution):

Ce uraat sad
Asa..sa dorm si sa n-am vise.

| anonim_4396 explică (pentru Evolution):

Si cum crezi ca pot visa?

| SoSick99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu zic ca ar trebui sa fi multumita ca nu visezi. In ultimele 30 de zile imi amintesc 5-6 vise; TOATE nu erau deloc de bine, adica nu erau nici macar vise banale/linistite, in toate cineva ma urmarea, sareau caini pe mine, oameni ma injurau, tampenii de astea. Dar acum 2-3 zile am visat absolut urat si era atat de real...in vis cineva a murit, un prieten. M-am trezit absolut socat, de abia aseara mi-am revenit (inca ma mai bantuie unpic visul ala). Nu vreau sa mai visez niciodata. Fi fericita, te trezesti relaxata, nu socata happy

Răspuns utilizator avertizat
| CookieFace a răspuns:

Cred ca se intampla acest lucru deoarece nu au existat evenimente recente care sa se imprime sau sa ramana in subconstientul tau, asta rezultant in lipsa viselor.

| anonim_4396 explică (pentru CookieFace):

Si ce crezi ca pot face?