| MiryamDeniz a întrebat:

De ce tot mă balonez? Nu beau sucuri acidulate, nu mănânc dulciuri și nici nu mănânc zilnic prăjeli. Până și când beau apă mă balonez. Ce cauze pot fi și ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alina49335 a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa-ti prescrie niste pastile sau sa-ti dea o trimitere la un medic de specialitate.Mai bine asa..nu niste sfaturi date de noi, cei care nici macar nu te cunoastem. Poate ai mancat ceva anume si balonarea este o reactie a corpului tau, o muncare noua sau una picanta..depinde de fiecare.Sanatate,toate cele bune:*

5 răspunsuri:
| deyu121 a răspuns:

Balonarea poate aparea si de la fructe care nu sunt facute bine(in general la magazin asa aduc ca sa tina mai mult). Stiu asta de la mama mea.In general de la multe fructe se baloneaza mult.Eu iti recomand cu incredere Espumisan.Este usor de inghitit si foarte mult. Daca nu iti trece ar fi bine sa consulti un medic. Poate ca si si o afectiune

| andreinr1 a răspuns:

Ia Carbocit, rapid si foarte.bun 3, ori pe zi

| Gheorghiu_Maria_1969 a răspuns:

Consulta un medic

| Alexandrulabyl a răspuns:

Cred ca ai doar apa la burta iti recomand sa te duci la un medic sa te vada

| MiryamDeniz explică (pentru Alexandrulabyl):

Ce este,, apa la burtă''?