| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii avem buricul inauntru si altii il au inafara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Se numeste hernie ombilicala si trebuie vazut imediat de medic.
http://www.suntmamica.ro/......icala-1374
O seara buna:)

| J0B0MAT a răspuns:

Pai in functie de cum a taiat si cusut doctorul cand s-a nascut bebelusul.

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Depinde de asistenta care a taiat cordonul ombilicar

| David000000 a răspuns:

Fiindca unii avem burtica si alti au doar abdomen. adica sunt slabi big grin

| danieluta12 a răspuns:

Asa ne nastem eu doar atat iti spun. Dar ntreabo pe mama ta eu nu iti pot explica