| nemotivare a întrebat:

De ceva saptamani am o "raceala" nasoala, acum 3 saptamani am avut o infectie respiratorie si mi-a prescris medicul tratament, l-am luat si acum 1 saptamana am baut dupa o persoana care o cunosc si aparent avea o viroza cred dupa ce mi-a zis ea,vineri a inceput durerea de gat si dureri de cap, am facut si febra dar n-am stat sa-mi bag termometruwinkingLuni m-am trezit si ma gandeam ca mi-o fi trecut raceala, dar am stat sa inghit ceva, un lucru normal pe care il face toata lumea macar la 5 minute si am simtit parca cineva m-ar strange de gat si mi-ar scoate amigdalitele dar fara anestezie,inca ma doare gatul cand inghit,pot sa mananc,sa beau si sa inghit sa zici ca nu pot sa fac astea de durere,durerea e incomfortabila dar suport durerile,imi place sa fiu paranoica si de asta voi intreba voi ce credeti ca am. Dar desigur,daca chestia asta cu gatul tine mai mult de o saptamana sau durerea o sa fie mai mare, mai mult ca sigur ca ma duc la doctorhee hee, si apropo, aveti ceva tratamente babesti ca sa-mi treaca? Sau ceva ce sa iau de la farmacie ca sa mai amelioreze durerea sad?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bea ceai de plante cald cu multa zeama de lamaie si miere de albine.

| haileewatson a răspuns:

Mergi la farmacie si cere ceva pentru gat. Farmacista stie ce sa-ti dea. A terminat Facultatea de Medicina si Farmacie. Daca nu iti trece mergi la doctor.

| DARLINGx a răspuns:

Du-te la doctor dacă nu îți va trece