| Girly97 a întrebat:

De ceva timp a inceput sa ma doara genunchiul drept cand merg dar nu cand stau in picioare sau jos. Durerea este suportabila dar enervanta. Mentionez ca am avut genunchiul in chips in 2009 din cauza unei cazaturi dar dupa aceea pana acum nu am avut probleme. Ce credeti ca poate fi? Medicul de familie m-ar putea ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai la medicul de familie trebuie sa mergi intai si el te va trimite (cu trimitere) la medicul specialist. Si vezi ca-i zice ghips sau ghips nu chips.

| Girly97 explică (pentru Salontanul):

Hopa, greseala mea... big grin Nu am observat ca am scris prea repede.

| Salontanul a răspuns (pentru Girly97):

Nu-i bai! Singura problema este ca trebuie sa intelegi ca intotdeauna cand ai o problema trebuie sa mergi la medicul de familie sau doar la urgenta (Doamne fereste! Sa n-ai nevoie). In felul asta vei evita cheltuieli inutile.

| untu a răspuns:

Mergi intai la medicul de familie si apoi la medicul ortoped sa-ti faca o radiografie sa vada ca daca va fi nevoie de operatie! asa a patit si varul meu cand a cazut in accident de pe bicicleta si a fost operat de urgenta pentru a preveni infectia!

| Girly97 explică (pentru untu):

Infectie?!

| untu a răspuns (pentru Girly97):

Rana profunda sau umfla genunchiul si e dureros daca nu se consulta imediat medicul!

| Anonima294737 a răspuns:

Poate ai sclintit genunchiul sau poate ai stat dintr-o poziție inconfortabila.Sigur treibuie să te duci la un medic. Multa sănătate