| Addaa1998 a întrebat:

De ceva timp ma jeneaza la inima,deci nu ma doare doar ma jeneaza,simt ca ceva nu e bine,am intrebat doctori inainte cu cateva luni si mi-am spus ca este din cauza reumatismului sau a cresterii,dar eu nu ma simt bine deloc la inima,trebuie sa fac niste miscari si mai imi trece putin, am 14 ani,fata, care poate fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SaveTheNature a răspuns:

Daca esti la pubertate -asta poate fi cauza.
In aceasta perioada organele tale se maturizeaza si cresc foarte mult
Corpul tau produce foarte multi hormoni. Si vei avea fel si fel de simtpme, Chiar si dureri ale incheieturilor.
Consuma calciu si magneziu. Sunt foarte bune pentru inima.
Nu bea cola!
A. si inca ceva in aceasta perioada nu sunt recomandate curele de slabire. Pentru ca organismul tau are nevoie de nutrienti mai mult ca oricand.