| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp port ochelari, iar acum mi-am comandat alte lentile. Faza este ca cu un ochi vad foarte clar si nu am nicio treaba, in schimb cu celalalt vad in cetata. Din cate am inteles, creierul trebuie sa se obisnuiasca cu pasul acesta al lentilelor si va dura putin, dar vreau sa stiu daca e normal sa vad asa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Stefys130 a răspuns:

Bună, şi eu port ochelarii de mult timp şi intr-un timp i-am pirdut si a trebuit să stau până mi sau făcut, si in timpul acela am purtat lentile, dar daca ti sau pus doar pana sa iti vina ochelari lentile daca nu sunt comandate dupa dioptriile tale este normal să te deranjeze puţin pana te obisnuiesti, dar eu zic că nu este prea normal să vezi in ceata cu un ochi si cu celalat nu, pe mine m-a deranjat puţin pana m-am obisnuit