| anonim_4396 a întrebat:

De ceva vreme incerc sa fac spagatul. Cica se numeste sfoara, dar nu conteaza. Cea cu un picior in fata si unul in spate. De cateva zile fac exercitii intens si acum o ora, dupa ce mi am facut exercitiile si am cateva incercari bune de spagat propriu zis, am zis sa ma duc sa i arat mamei. Cand m am lasat in jos, a parait soldul, osul, groaznic de tare. Acum ma doare rau si nu pot sa stau in nicio pozitie. Stiti cunva ce am patit? Pe net nu am gasit ceva concret sa se potriveasca cu ce am patit eu(spagatul)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Lawliet14 a răspuns:

Ai vazut filmul Kickboxer cu Van Damme sau care era? Unii oameni pur si simplu nu pot face spagatul. Nu te mai forta ca sa nu ajungi la doctor, daca nu cumva ai nevoie de unul. Nu te poate obliga nimeni la ora de sport ca sa-l faci.